جلد 2017 -                   جلد 2017 - صفحات 0-0 | برگشت به فهرست نسخه ها


XML Print


Download citation:
BibTeX | RIS | EndNote | Medlars | ProCite | Reference Manager | RefWorks
Send citation to:

Karla Carlos, Gilmar F Prado, Camila DM Teixeira, Cristiane Conti, Marcio M de Oliveira, Lucila BF Prado et al . Benzodiazepines for restless legs syndrome. 3. 2017; 2017
URL: http://cochrane.ir/article-1-1175-fa.html
پیشینه
سندرم پاهای بی‌قرار (RLS) یک بیماری شایع است که حدود 5% تا 15% درصد جمعیت را تحت تاثیر قرار می‌دهد. علائم RLS در اقلیتی از مبتلایان می‌تواند شدید باشد و تاثیرات مهمی بر خواب، اغلب شروع خواب، و نیز کیفیت زندگی داشته باشد. بنزودیازپین‌ها داروهایی هستند که می‌توانند باعث به خواب رفتن و تداوم در خواب ماندن شوند، از این‌رو تصور می‌شود که می‌توانند برای افراد مبتلا به RLS سودمند باشند. اگرچه بنزودیازپین‌ها، به‌خصوص کلونازپام، برای درمان علائم RLS مورد استفاده قرار می‌گیرند، یک مرور ساختارمند انجام شده توسط آکادمی پزشکی خواب آمریکا اعلام کرده که بنزودیازپین‌ها نباید به عنوان درمان خط اول استفاده شوند، اگر چه می‌توانند به عنوان درمان کمک کننده تجویز شوند.
اهداف
ارزیابی اثربخشی و ایمنی بنزودیازپین‌ها در مقایسه با پلاسبو یا سایر درمان‌ها برای RLS ایدیوپاتیک، شامل کارآزمایی‌های قاطع مقایسه کننده بنزودیازپین‌ها در مقابل کنترل باز.
روش های جستجو
در مارچ 2016، ما CENTRAL ،MEDLINE ،Embase و LILACS را جست‌وجو کردیم. ما منابع مربوط به هر مطالعه را بررسی کرده و با نویسندگان مطالعات برای یافتن مطالعات دیگر تماس گرفتیم. ما مطالعات منتشر شده را به هر زبانی در نظر گرفتیم.
معیارهای انتخاب
کارآزمایی‌های بالینی تصادفی‌شده از درمان بنزودیازپین در RLS ایدیوپاتیک.
گردآوری و تحلیل داده‌ها
از آن‌جایی که نتوانستیم هیچ مطالعه‌ای را در این بررسی بگنجانیم،هیچ تحلیلی انجام ندادیم.
نتایج اصلی
ما هیچ مطالعه‌ای را نیافتیم که معیارهای ورود را به این بررسی داشته باشد. دو مطالعه متقاطع در انتظار طبقه‌بندی هستند، زیرا کارآزمایی‌های متقاطع در انتهای اولین دوره تقاطع، اطلاعاتی ارائه نمی‌دهند.
نتیجه‌گیری‌های نویسندگان
اثربخشی بنزودیازپین‌ها برای درمان RLS در حال حاضر نامشخص است.
خلاصه به زبان ساده
بنزودیازپین‌ها در درمان سندرم پاهای بی‌قرار
پیشینه
سندرم پاهای بی‌قرار (RLS) یک بیماری شایع و مضطرب کننده است که بر 5% تا 15% درصد جمعیت تأثیر می‌گذارد. بسیاری از پزشکان هنوز از این بیماری مطلع نیستند و نشانه‌های آن را تشخیص نمی‌دهند. این بیماری می‌تواند به طور قابل‌ ملاحظه‌ای بر خواب اثر بگذارد و باعث کاهش کیفیت زندگی شود. نیاز به درمانی ایمن و موثر برای RLS وجود دارد. درمان‌های فعلی شامل آگونیست‌های دوپامین، ضدتشنج‌ها و اوپیوییدها هستند.

سوال
آیا بنزودیازپین‌ها در افراد مبتلا به RLS موثر و ایمن هستند؟

روش‌های جست‌وجو
ما منابع را برای یافتن مطالعاتی به هر زبانی، منتشر شده یا نشده، که بنزودیازپین‌ها را به عنوان درمان RLS در نظر گرفته بودند، جست‌وجو کردیم.

نتایج
هیچ مطالعه‌ای در این بررسی گنجانده نشد.

بحث
بنزودیازپین‌ها برای مدت زمان طولانی است که در درمان افراد مبتلا به RLS، استفاده می‌شوند، زیرا این داروها به شروع و تداوم یافتن خواب کمک می‌کنند. از آن‌جایی که هیچ مرور ساختارمندی در رابطه با اثربخشی بنزودیازپین‌ها انجام نشده بود، ما یک مورد را در این موضوع انجام دادیم.

نتیجه‌گیری
این مرور ساختارمند نشان می‌دهد که اطلاعات مناسبی برای حمایت یا رد استفاده از بنزودیازپین‌ها در درمان علائم RLS وجود ندارد.

(793 مشاهده)
متن کامل [PDF 4 kb]   (50 دریافت)    

پذیرش: 1394/12/11 | انتشار: 1395/12/30